کلینیک بیماری های نشیمنگاهی

بیماری های نشیمنگاهی کدامند؟ علت، عوامل و روش های درمان آن ها چیست؟

کلینیک بیماری های نشیمنگاهی

بیماری های نشیمنگاهی کدامند؟ علت، عوامل و روش های درمان آن ها چیست؟

۱۳ مطلب در شهریور ۱۴۰۰ ثبت شده است

 • ۰
 • ۰

هزینه درمان شقاق مقعدی با لیزر یا عمل جراحی چقدر است؟ اگر شما هم جزو کسانی هستید که به این عارضه گرفتار شده است، قطعا این سوال ذهنتان را درگیر کرده و به دنبال جواب برای هزینه های دقیق عمل هستید. شقاق مقعدی از آن دسته بیماری های دردناک، همراه با سوزش و در موارد مزمن خونریزی است.

دو روش درمانی عمل جراحی و لیزر تراپی به مراتب از روشهای دیگر شناخته شده تر هستند که در این بین، درمان شقاق مقعدی با لیزر سریع تر، قطعی تر و بهتر است. در ادامه به بررسی هزینه های دقیق عمل سرپایی شقاق در کلینیک و جراحی در بیمارستان می پردازیم.
شقاق یا فیشر مقعدی چیست؟شقاق مقعدی پارگی یا ترک های کوچکی در قسمتی از مقعد است که اکثرا هنگام دفع مدفوع کشیده شده و باز می شود. این عارضه باعث می شود تا فرد دردی همراه با سوزش تجربه کند و از رفتن به دستشویی فراری شود. این تعویق در رفتن به دستشویی باعث یبوست شده که فشار شدید تری به زخم شقاق وارد می کند. در نتیجه با درد شدید و خونریزی در حین دفع همراه هستند.امکان دارد که برخی زخم های سطحی مقعدی پس از چند روز بهبود پیدا کنند ولی شقاق عمیق به مرور زمان بدتر شده و می تواند حتی یک سال هم برای فرد مشکل ایجاد کند. بنابراین اگر زخم شقاق شما بیش از 4 هفته طول کشید، باید سریعا به متخصص مراجعه کنید.هزینه عمل شقاق با لیزر به چه عواملی بستگی دارد؟از آنجایی که شقاق یا فیشر مقعدی یکی از عارضه های رایج نشیمنگاهی بوده و اندازه ها یا عمق مختلفی دارد، در نتیجه هزینه عمل آن هم می تواند نسبت به این عوامل تغییر کند. فاکتورهای مختلفی که روی قیمت ها تاثیر می گذارند، عبارتند از:


 • عمق و وخامت شقاق مقعدی

 • آیا زخم عفونت کرده یا نه

 • تعداد زخم های شقاق (در مواردی ممکن است دو زخم هم زمان ایجاد شوند)

 • شرایط پزشکی بیمار

 • نرخ عمل کلینیکی که برای عمل به آن مراجعه می کنید

 • دستمزد جراح

لیزر شقاق مقعدی به عنوان جدیدترین راه درمان این بیماری در نظر گرفته شده است که با توجه به استفاده از بهترین دستگاه ها و متد روز دنیا، پس از عمل هیچگونه اسکار یا گوشت اضافه بر جا نمی گذارد. به علاوه محل زخم به طور کلی پس از چند وقت در مدت کوتاه ناپدید می شود.تفاوت هزینه عمل در کلینیک با جراحی در بیمارستان دولتی یا خصوصیاگر تا حدودی با عمل جراحی شقاق مقعدی و لیزر آشنایی داشته باشید؛ حتما آگاه هستید که این دو روش کاملا با یکدیگر تفاوت دارند. در نتیجه طبیعی است که هزینه های آنها نیز با یکدیگر تفاوت دارند. یکی از فرق های عمده هم این است که عمل جراحی در بیمارستان انجام می شود و درمان با لیزر در کلینیک ها به صورت سرپایی.

تمام این ها در حالی است که بیمار می تواند طی نیم ساعت با لیزر شقاق خود را درمان کند و به منزل برگردد. کیس هایی که لیزر شقاق انجام می دهند، می توانند به راحتی به فعالیت های روزانه خود برسند.

ادامه مطلب هزینه درمان شقاق مقعدی

 • golnar jody
 • ۰
 • ۰

پروفایل ها

 • golnar jody
 • ۰
 • ۰
درمان کیست مویی

درمان کیست مویی با هدف از بین بردن توده مویی که در پشت کمر و بالاتر از ناحیه باسن قرار دارد، انجام می شود. لیزر کیست مویی و روش های جراحی از جمله راه های درمانی هستند که بین اکثر مردم شناخته شده اند. اما اینکه چگونه درمان با جراحی یا لیزر انجام می شود؟ برای همه سوال است که تصمیم داریم در این مقاله به بررسی این موضوع بپردازیم. اما بیاید ابتدا تعریف خلاصه ای از تعریف اینکه کیست مویی چیست داشته باشیم…

بیماری کیست مویی چیست؟

کیست مویی یا سینوس پیلونیدال یکی از بیماری های شایع نشیمنگاهی بین جوانان و میانسالان است که بیشتر مردان و پسران جوان را درگیر خود می کند. پزشکان تا به حال علت خاصی برای کیست مویی دنبالچه را نیافتند ولی برخی از موارد وجود دارند که درصد ابتلا به این عارضه را افزایش می دهند.

از جمله: داشتن موهای ضخیم و کلفت (که بیشتر در مردان وجود دارد)، چاقی مفرط، کم تحرکی و کارهایی که نیازمند نشستن طولانی مدت در روز می باشند. در نتیجه هر فردی با این سبک زندگی مستعد ابتلا به کیست مویی می باشد.

عمل کیست مویی با لیزر چگونه انجام می شود؟

می توان گفت درمان کیست مویی با لیزر بهترین روش برای از بین بردن این عارضه است که امروزه توسط متخصصان جراحی در کلینیک های پزشکی برای درمان قطعی بیماران استفاده می شود. از آنجا که روش های دارویی، گیاهی و خانگی تاثیری روی خارج کردن موهای برگشته به داخل پوست ندارند، تمام بیماران در آخر مجبور به انتخاب بین یکی از این دو روش لیزر یا جراحی هستند. بنابراین ما تمام نکات مرتبط با این دو روش را در اختیارتان میگذاریم تا بتوانید بهترین تصمیم را بگیرید.

کیست مویی

عمل با لیزر در حقیقت به معنای استفاده از اشعه لیزر به جای تیغ جراحی برای برش و خارج کردن بافت عفونی از داخل پوست است. جراح طی درمان با لیزر فقط کیست مو ها را خارج می کند و بر خلاف جراحی سنتی قسمت بزرگی از پوست و گوشت فرد بریده نمی شود. اشعه لیزر تا عمق بافت عفونی نفوذ کرده و هرگونه عفونت را سوزانده و از بین می برد در نتیجه احتمال بازگشت بیماری کاملا نزدیک به صفر است.

درمان با لیزر با دقت بسیار بالایی انجام شده و آسیب کمتری به پوست وارد می کند. به دلیل برش های بسیار کوچک لیزر، دوره نقاهت سریع تر است و افرادی که کیست خود را با لیزر درمان می کنند، معمولا پس از 2 الی 3 روز استراحت به محل کار و فعالیت های روزمره خود باز می گردند.

از طرفی لازم به ذکر است از آنجایی که درمان کیست مویی با لیزر طی یک ساعت در کلینیک پزشک به صورت سرپایی انجام می شود، فرد نیازی به بستری در بیمارستان و بیهوشی ندارد.

هزینه درمان

هزینه درمان کیست مویی با لیزر به مراتب از انواع روشهای جراحی به صرفه تر است ولی قیمت خود عمل جراحی سنتی کمی از لیزر پایین تر است. اما هزینه های جانبی جراحی سنتی از جمله بستری در بیمارستان، مراجعه به کلینیک برای تعویض پانسمان روزانه، دستمزد تیم بیهوشی، دارو و آنتی بیوتیک های قوی و… باعث شده که عمل با لیزر نسبت به جراحی به صرفه تر باشد. با این حال برای تعیین نرخ هزینه درمان با لیزر و جراحی سنتی لازم است که ابتدا بیمار توسط پزشک معاینه شود. زیرا به عوامل مختلفی از جمله وسعت بیماری، کلینیکی که برای درمان به آن مراجعه می کنید، نوع لیزر و دستمزد متخصص بستگی دارد.

مراقبت های پس از لیزر

به طور معمول زمانی که بیماران پس از درمان به خوبی از زخم خود مراقبت می کنند، بهبودی به سرعت حاصل می شود. در نتیجه انجام نکات زیر می توانند به شما در درمان سریع کمک کنند:

 • از بین بردن موهای زائد: انجام این کار نقش بسیاری در روند نقاهت دارد زیرا باعث می شود محل زخم تحریک نشده و موهای اطراف به داخل زخم نفوذ نکنند.
 • استراحت و مراقبت : یکی از کارهایی که می توانید برای ترمیم زودتر زخم انجام دهید، این است که هنگام نشستن از بالشتک های گرد دوناتی استفاده کنید و به گونه ای بنشینید که به محل عمل شده فشاری وارد نشود.
 • حفظ بهداشت : پانسمان خود را به موقع عوض کنید و محل ترشحات را همیشه پاک کرده و تمیز نگه دارید.
 • مصرف داروهای مجاز : اگر پزشک داروهایی از قبیل آنتی بیوتیک تجویز کرد، حتما به موقع آنها را مصرف کنید.
 • پوشیدن لباس های مناسب : استفاده از لباس های گشاد و نخی تاثیر موثری در زودتر ترمیم یافتن زخم دارند.
 • نحوه خوابیدن پس از عمل کیست: تا ترمیم شدن زخم لازم است که سعی کنید رو به شکم یا پهلو بخوابید تا هیچ گونه فشاری به زخم وارد نشود.
 • مصرف میوه های حاوی ویتامین ث : خوردن میوه هایی از جمله پرتقال و کیوی از ترمیم کننده های طبیعی زخم هستند.

سایر راههای درمان کیست مویی

دو نمونه از روشهای جراحی وجود دارند که امروزه برخی از پزشکان از آنها برای درمان کیست مویی استفاده می کنند. این دو روش کاملا با نحوه عملکرد لیزر تفاوت دارند. در ادامه به طور کامل آنها را شرح دادیم:

جراحی با روش باز

عمل جراحی با روش باز تحت بیهوشی در اتاق عمل انجام می شود که جراح با استفاده از تیغ جراحی محل عفونت و کیست را به طور کامل تخلیه می کند. محل زخم تا زمان بهبودی کامل باز مانده و روی آن پانسمان می شود. فرد باید روزانه پانسمان خود را تعویض کند. خروج مقداری خونابه یا ترشحات تا زمان جوش خوردن زخم طبیعی بوده و جای نگرانی نیست. طبق توصیه پزشک باید زخم را تمیز نگه داشته و داروهای خود را به موقع مصرف نمایید.

جراحی با روش بسته

در این روش محل کیست به شکل بیضی برش خورده و نسبت به روش های دیگر کمی متفاوت می باشد. پس از تخلیه کامل عفونت محل زخم بخیه خورده تا بهبود پیدا کند. در این روش احتمال عود بیماری و عفونت نسب به جراحی به روش باز بالاتر است. در نتیجه ممکن است فرد به آنتی بیوتیک های قوی تری نیاز پیدا کند.

روش های دارویی، خانگی و گیاهی

در این بین برخی گمان می کنند با استفاده از روش های دارویی، درمان در خانه یا گیاهی می توانند این عارضه را درمان کنند ولی باید این نکته را در نظر بگیرید که کیست مویی توده ای پر از چرک و موهای زائد بدن بوده که به مرور زمان عفونت میکند و عفونت آن ممکن است در صورت عدم درمان به موقع وارد خون شده و زندگی فرد را تهدید کند. دارو های خانگی و گیاهی توان جلوگیری از این اتفاق را ندارند.

مراقبت های پس از جراحی

به جرات میتوان گفت مهمترین عاملی که دوره بهبودی شما به آن بستگی دارد، مراقبت های پس از جراحی است. عمل جراحی به روش بسته معمولا 4 هفته طول می کشد تا بهبود پیدا کند. در صورتی که اگر زخم باز باشد، هفته های بیشتری ترمیم پیدا کردن آن طول می کشد. در طی این مدت باید مراقب باشید که زخم عفونت نکرده و عود نکند.

معمولا زمانی که افراد با یکی از دو روش جراحی باز یا بسته زخم خود را درمان می کنند، 2 الی 4 هفته زمان می برد تا بتوانند به فعالیت های روزمره خود ادامه دهند. ولی اگر این درمان کیست مویی با لیزر انجام شود، این مدت به 2 الی 4 روز کاهش پیدا می کند.

انجام نکات زیر پس از جراحی به بهبودی زودتر شما کمک می کنند:

 • خودداری از انجام ورزش ها و فعالیت های سنگین تا زمان بهبودی کامل.
 • بهتر است تا جایی که ممکن است کارهایی که نیاز به نشستن طولانی مدت دارند، انجام ندهید.
 • در صورتی که شغلتان ایجاب می کند طولانی مدت بنشینید، هر نیم ساعت سعی کنید بلند شده و قدم بزنید.
 • به راه کارهای پزشکتان به خوبی گوش کنید.

آیا ترکیدن کیست مویی به معنی درمان آن است؟

در حقیقت خیر! متاسفانه برخی از بیماران این باور غلط را دارند که با ترکاندن کیست در خانه از دست آن راحت شده و بیماری درمان می شود. در صورتی که این تصور کاملا اشتباه بوده و فقط شرایط را بدتر می کنند.

هفت گنج

 • golnar jody
 • ۰
 • ۰

مقعد انتهایی ترین بخش از بدن است که وظیفه آن دفع مواد زائد بدن می باشد. این بخش از بدن از بافت های مختلف شامل غشاهای مخاطی، گره های لنفاوی، اعصاب و رگ های خونی تشکیل شده است، این بافت ها غالبا نرم هستند. اما ممکن است در اثر عوامل مختلف و یا عفونت ها، توده یا بافت سختی در مقعد ایجاد شود.

در این مقاله قصد داریم، به بررسی علت احساس توده در مقعد، علائم و روش های درمان آن بپردازیم:

هماتوم پری آنال (هموروئید ترومبوزه)
هماتوم پری آنال وضعیتی است که در آن خون در بافت های اطراف مقعد به دلیل ترکیدگی رگ خونی جمع می شود.

در افرادی که هماتوم پری آنال دارند، ممکن است برآمدگی متورم دردناکی در نزدیکی مقعد ایجاد شود که فرد احساس کند توده ای در مقعد وجود دارد.

علت 

فشار هنگام حرکات روده 
بلند کردن اجسام سنگین
 سایر حرکات شدید ممکن است باعث ترکیدن رگ خونی شود. 
علائم

در افرادی که هماتوم پری آنال دارند ممکن است برآمدگی متورم در نزدیکی مقعد ایجاد شود که ممکن است دردناک نیز باشد.

درمان

این بیماری راه درمان دارویی و خانگی نداشته و باید با استفاده جراحی و لیزر برداشته شود.

مشاوره رایگان در واتساپ
پزشکان کلینیک عابدیان در پیام رسان واتساپ آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند.

۰۹۱۹۸۷۷۰۲۸۴
بواسیر داخلی
بیماری بواسیر یا هموروئید
یکی از شایع ترین بیماری های مقعدی بیماری بواسیر داخلی است که در حدود 50% از افراد را درگیر می کند. این بیماری در اثر تورم و گشاد شدن سیاهرگ ها در داخل کانال مقعد ایجاد میشود که در نتیجه ی آن زائده ای گوشتی در داخل کانال مقعد ایجاد میشود. بنابراین احساس توده در مقعد ممکن است ناشی از بواسیر داخلی باشد.

علت 

وارد شدن فشار به مقعد در اثر عوامل مختلف زیر می تواند به ایجاد این بیماری بیانجامد :

بارداری 
زایمان
رابطه مقعدی
کهولت سن
اضافه وزن
یبوست مزمن
جا به جایی اجسام سنگین
علائم

درد
خونریزی
خارش و سوزش مقعد
تورم و التهاب مقعد
ترشحات
درمان

راه درمان این بیماری حذف زائده بواسیر با جراحی یا لیزر درمانی است.

بیشتر بخوانید : بواسیر چیست؟علت، علائم و تشخیص هموروئید مقعد

مشاوره تلفنی با پزشک
جهت ارتباط با پزشک و پرسش سوالات تماس بگیرید.

02186084961
زگیل مقعدی
زگیل یکی از بیماری های مقاربتی است.این بیماری باعث ایجاد زائده هایی گوشتی شبیه به رنگ پوست در اطراف مقعد می گردد. اگر زگیل ها داخل کانال مقعد رشد کرده باشند، ممکن است فرد احساس کند توده ای در مقعدد وجود دارد. 

علت

علت زگیل تناسلی انتقال ویروس پاپیلومای انسانی یا hpv از یک فرد به فردی دیگر در طب رابطه جنسی مقعدی است.

علائم

خارش مقعد
درد
ترشحات مخاطی
برجستگی های کوچک یا بزرگ
درمان

درگیری با ویروس پاپیلومای انسانی یا hpv راه درمان قطعی ندارد. اما می توان با استفاده از روش های مثل کرایو و لیزر و یا مصرف پماد زگیل ها را از بین برد.

این زگیل ها ممکن است بعد از طی مدتی یا تضعیف سیستم ایمنی بدن مجددا عود کنند و باز گردند.

یبوست
یبوست
یکی دیگر از علت ها ایجاد توده سخت در مقعد، یبوست است. یبوست شایع ترین بیماری گوارشی است و زمانی رخ می دهد که فرد مدفوع خود را به طور مرتب دفع نمی کند. همچنین یبوست باعث میشود، مدفوع خشک و سفت شود.

علت

این شرایط ممکن است در صورت کمبود مایعات یا مصرف فیبر کافی رخ دهد. البته که یبوست مزمن و مداوم، ممکن است علت های جدی تری داشته باشد و نیاز به بررسی های دقیق پزشکی دارد.

 علائم

یبوست میتواند علائم زیر را ایجاد کند:

حرکات نادر روده
مدفوع سخت
درد مقعد
درمان

یبوست معمولاً با مصرف فیبر (مصرف میوه ها و سبزیجات) و نوشیدن آب کافی درمان میشود. اگر یبوست در طی یک هفته و با مصرف فیبر درمان نشد، لازم است با پزشک مشورت نمایید.

بیشتر بخوانید : یبوست علت و روشهای درمان خانگی و دارویی

سرطان مقعد
سرطان مقعد
به گفته انجمن جراحان روده بزرگ و راست روده، سرطان مقعد حدود 1 تا 2 درصد از کل سرطان های روده را تشکیل می دهد. سرطان مقعد بیشتر در زنان و افراد بین 55 تا 64 سال شایع است. سرطان مقعد می تواند باعث تورم و برآمدگی هایی شود که احساس سفتی در مقعد می کنند.

علت

علت بیماری سرطان از جمله سرطان مقعد مشخص نیست. پزشکان این عارضه را با ژنتیک و ابتلا به زگیل مقعدی در ارتباط می دانند.

علائم

برخی دیگر از علائم سرطان مقعد عبارتند از:

خارش راست روده
خونریزی مقعدی
تورم غدد لنفاوی در اطراف مقعد یا کشاله ران
درد یا پری در ناحیه مقعد
ترشحات غیر طبیعی
تشکیل یک توده در نزدیکی دهانه مقعد
تغییرات در حرکات روده، مانند باریک مدفوع
این علائم در مورد بیماری های خوش خیم دیگری نیز شایع است. به همین دلیل، در صورت مشاهده هر یک از این علائم، جهت تشخیص با پزشک مشورت نمایید.

درمان

سرطان مقعد درمان قطعی ندارد. اما با انجام یکسری از روشها می توان مثل شیمی درمانی، جراحی، لیزر و … می توان از پیشرفت بیماری جلوگیری کرد و شانس زندگی بیمار را افزایش داد.

شقاق
بیماری شقاق
بیماری شقاق یا فیشر ترک عمیقی است که در لبه مقعد ایجاد میشود. در لبه های شقاق در حالت بهبودی، برجستگی های ایجاد می کند که باعث میشود، بیمار تصور کند، توده ای در مقعد ایجاد شده است.

علت

وارد شدن فشار به مقعد در اثر عوامل متعدد عامل این بیماری است. عوامل زیر می توانند در ایجاد این عارضه نقش داشته باشند.

بارداری
زیمان
رابطه جنسی مقعدی
یبوست و اسهال مزمن
اضافه وزن
اسپاسم و تنگی دریچه مقعد
علائم

درد
خونریزی
خارش و سوزش
التهاب و تورم دریچه مقعدی
مشاهده زخمی طولی در اطراف دریچه مقعدی
درمان

درمان شقاق بستگی به وضعیت بیمار دارد. شقاق های حاد و در مراحل اولیه با تغییر در رژیم غذایی و مصرف پماد معمولاً درمان میشوند. اما اگر بعد از دو هفته شقاق رفع نشد، باید با پزشک در مورد درمان های جراحی مشورت نمایید. شقاق را می توان با روشهای جراحی سنتی و لیزر درمانی برطرف کرد.

https://drabedian.com/articles/bump-anus/

 • golnar jody
 • ۰
 • ۰

علل نارسایی قلبی مزمن
در ابتدای بیماری نارسایی قلبی مزمن، یک طرف قلب ممکن است بیشتر گرفتار شده باشد که در این موارد، به این بیماری اصطلاحاً اصطلاحاً نارسایی راست یا چپ گفته می شود. نارسایی قلبی راست منجر به ورم کردن مچ پا و تجمع مایع در سرتاسر بدن می شود. نارسایی قلبی چپ باعث می شود که مایع در ریه ها جمع شود. جمع شدن مایع در ریه ها که بر اثر نارسایی قلبی چپ ایجاد می شود معمولاً سریعاً منجر به نارسایی قلبی راست می گردد و ترکیب این دو باهم را اصطلاحاً نارسایی احتقانی قلب می نامند که شایع ترین نوع نارسایی قلبی مزمن می باشد.هر نوع بیماری ای که باعث صدمه زدن به قلب شود می تواند منجر به بروز نارسایی قلبی مزمن گردد. در 80 درصد موارد، این بیماری بر اثر بیماری شریان کرونری ایجاد می شود. در بیماری شریان کرونری، خون رسانی به عضله قلب کاهش می یابد. بالا بودن دائمی فشار خون می تواند منجر به نارسایی قلبی مزمن شود زیرا قلب برای تلمبه کردن خون به رگ هایی که به طور طبیعی دارای فشار خون بالا هستند مجبور است که سخت تر کار کند این اختلالات باعث می شوند که ابتدا نارسایی قلبی چپ ایجاد شود
نارسایی سمت راست قلب یکی از عوارض شایع بیماری ریوی مزمن می باشد. سایر علل احتمالی ابتلا به این بیماری قلبی عبارتند از بیماری های دریچه ای قلب و کاردیومیوپاتی دیلاته. در موارد نادری ممکن است نارسایی قلبی مزمن بر اثر بیماری کم خونی، بیماری هیپرپاراتیروئیدی ( پرکاری تیروئید) و چاقی بیش از حد ایجاد شود. بعضی از افرادی که دچار مرض قند هستند، در خطر ابتلاء به این بیماری قرار دارند.
علائم نارسایی قلبی مزمن
ورم مچ پا و نارسایی قلبی
علائم نارسایی قلبی مزمن به تدریج ظاهر شده و اغلب مبهم هستند. این علائم ممکن است شامل موارد زیر باشد:
خستگی
تنگی نفس که در هنگام فعالیت بدنی و یا در هنگام دراز کشیدن بدتر می شود.
بی اشتهایی
تهوع
ورم کردن پا و مچ پاها
گیجی
افراد مبتلا به نارسایی قلبی مزمن همچنین ممکن است بطور ناگهانی دچار حملات نارسایی قلبی حاد شوند که علائم آن عبارتند از تنگی نفس شدید، خس خس سینه و عرق ریزش. این حملات معمولاً در طی شب رخ می دهند. گاهی اوقات اگر قلب بخاطر بروز یک سکته قلبی یا یک عفونت، تحت فشار بیشتری قرار بگیرد، نارسایی قلبی حاد بروز می کند. نارسایی قلبی مزمن نیاز به درمان خوری در بیمارستان دارد.

افراد مبتلا به نارسایی قلبی مزمن همچنین ممکن است بطور ناگهانی دچار حملات نارسایی قلبی حاد شوند که علائم آن عبارتند از تنگی نفس شدید، خس خس سینه و عرق ریزش.

نحوه تشخیص نارسایی قلبی مزمن
تشخیص نارسایی قلبی
اگر پزشک به وجود این مشکل مزمن مشکوک باشد یک نوار قلبی از بیمار خواهد گرفت. همچنین ممکن است یک اکوکاردیوگرافی انجام شود تا تصویر قلب عملکرد آن ارزیابی شود. گرفتن یک عکس رادیوگرافی ممکن است نشانه هایی از نارسایی قلب را نشان دهد و مثلا قلب بطور غیر طبیعی بزرگ تر دیده شود و یا اینکه تجمع

مایعات در بافت ریه دیده شود.
همچنین پزشک ممکن است آزمایش های دیگری نیز درخواست نماید تا علت زمینه ای بروز نارسایی قلبی را پیدا نماید. برای مثال ممکن است درخواست آنژیوگرافی کرونری نماید تا باریک شدن شریان های کرونر را بررسی کند و یا اینکه آزمایش های خون برای بررسی کم خونی و یا پر کاری تیروئید درخواست نماید.
نحوه درمان نارسایی قلبی مزمن
درمان نارسایی قلبی مزمن
اگر شما دچار نارسایی قلبی مزمن هستید باید از انجام ورزش های سخت و شدید و نیز قرار گرفتن در موقعیت های استرس زا خودداری نمایید. تمرینات ورزشی منظم و ملایم ورزشی مثل پیاده روی ممکن است در صورتی که شما دچار نارسایی قلبی مزمن خفیف تا متوسط هستید کمک کننده باشد. اگر شما اضافه وزن دارید باید تلاش کنید تا وزن خود را کم نمایید. برای این مشکل احتمالاً پزشک اقدام به تجویز دارو های ادرار آور و داروهای مهار کننده ACE که باعث گشاد شدن رگهای خونی و کاهش بار قلب می شود، خواهد نمود و به علاوه دارو هایی که قدرت قلب را افزایش میدهند مثل داروی دیگوکسین و در بعضی موارد داروهای بتابلوکر ممکن است داده شود. در بعضی موارد ممکن است درمان های دارویی موثر واقع نشوند و نیاز به عمل پیوند قلب باشد.

 

 • golnar jody
 • ۰
 • ۰

محاسبه هزینه عمل جراحی و لیزر کیست مویی؛ شرایط بیمه

با توجه به شرایط سخت جراحی کیست مویی با روش های سنتی، بسیاری از بیماران روش سرپایی لیزر را برای درمان انتخاب می کنند. مهم ترین نگرانی این افراد، هزینه عمل لیزر کیست مویی است که در تصمیم گیری آنها تاثیر زیادی دارد.

هزینه عمل کیست مویی با لیزر چقدر است؟

شاید فکر کنید این بیماری در مراحل ابتدایی نیاز به درمان خاصی ندارد، اما وقتی عفونت سینوس پیشرفت کند، به بافت های اطراف سرایت می‌کند و در مواقعی حتی می تواند وارد خون شود. تنها راه درمان این عارضه تخلیه چرک و ضایعات زیر پوست مقعد است که با جراحی و لیزر امکانپذیر است.

در مواقع بسیاری وحشت از تیغ جراحی و هزینه لیزر کیست مویی باعث می شود افراد از مراجعه برای درمان پرهیز کنند.

روش نوین لیزر کیست مویی که تقریبا جایگزین جراحی شده هیچ یک از عوارض جراحی را ندارد و به صورت سرپایی و با بی حسی موضعی انجام می شود.

بنابراین این روش هیچ یک از مراقبت های سخت و عوارض بعد از جراحی سینوس پیلونیدال را ندارد و بیمار درد و خونریزی را احساس نمی کند، پس جای نگرانی نیست.

برای تعیین هزینه جراحی و لیزر، باید حتما به پزشک مراجعه کنید تا معاینه صورت گیرد و اعلام هزینه تا قبل از بررسی وضعیت بیماری امکانپذیر نیست.

اما در ادامه مهم ترین مواردی که در تعیین هزینه عمل لیزر کیست مویی تاثیرگذارند را بررسی خواهیم کرد:

 • دستمزد پزشکی که به عنوان دکتر کیست مویی به او مراجعه می کنید
 • میزان پیشرفت عفونت بیماری
 • شرایط بیمار
 • کلینیک یا بیمارستانی که به آن مراجعه می کنید

کلینیک پایتخت

 • golnar jody
 • ۰
 • ۰

بواسیر در زنان از شایع ترین مشکلاتی است که یک زن می تواند در هر سنی آن را تجربه کند. البته باید بگوییم که میزان شیوع این بیماری در زنان و مردان تقریبا به یک اندازه است ولی زنان بنا به عللی که در ادامه ذکر خواهیم کرد در برابر این بیماری آسیب پذیرترند و بیشتر مستعد ابتلا به آن هستند.

عامل یا علت ابتلا زنان به بواسیر (هموروئید) چیست؟

خطر ابتلا به هموروئید برای زنان به علت تغییر تعادل هورمونی، بارداری، زایمان، رژیم غذایی و غیره بسیار زیاد است.

در ادامه به بررسی دقیق دلایل به وجود آمدن هموروئید در زنان میپدازیم.

بارداری

بواسیر در بارداری

بارداری می تواند عوارض متعدد و بیشماری را برای مادر به وجود بیاورد. یکی از عوارضی که بیشتر زنان باردار با آن روبرو می شوند بواسیر است. در دوران بارداری وزن و اندازه ی رحم به مرور زمان افزایش می یابد و می تواند به نواحی تحتانی بدن از جمله مقعد آسیب های زیادی وارد کند که بواسیر یکی از آنهاست. همچنین اختلالات هورمونی و کاهش تحرک در ایجاد یبوست و بواسیر نقش مهمی دارند. بواسیر در بارداری به عنوان یکی از عمده ترین علل بواسیر در زنان شناخته می شود.

چاقی و اضافه وزن

چاقی و اضافه وزن از مشکلاتی است که برای زنان بیشتر ممکن است رخ بدهد. دوران بارداری و استرس باعث می شود که زنان در برابر چاقی مستعد تر باشند از این رو احتمال بروز بواسیر هم افزایش می یابد. چاقی می تواند باعث ایجاد فشار زیادی در ناحیه ی مقعد شود.

زایمان طبیعی سخت

یکی از عوارضی که در حین زایمان های طبیعی سخت دیده می شود، ابتلای مادر به بواسیر است. در طی فرایند زایمان طبیعی فشارهای زیادی به نقاط تحتانی بدن مادر مثل لگن و مقعد ایجاد می شود و طبیعی است که بافت ها و شریان های این قسمت با آسیب های زیادی روبرو شوند. در نتیجه این رگ ها متورم شده و هموروئید ایجاد می شود.

رابطه ی جنسی مقعد

رابطه ی جنسی مقعدی یکی از غیرمتعارف ترین انواع رابطه ی جنسی است ولی زنان بنا به دلایل زیادی آن را می پذیرند. رابطه ی جنسی مقعدی می تواند آسیب های شدیدی به ناحیه ی حساس مقعد و رگ های آن وارد کند که بواسیر یکی از شایع ترین آنهاست.

ادامه مطلب بواسیر زنان در بارداری

 • golnar jody
 • ۰
 • ۰

خارش مقعد از نظر پزشکی به تحریک شدن اطراف مقعد و تمایل برای خاراندن آن گفته میشود. این شرایط از مشکلات شایعی است که می تواند ناراحت کننده و حتی شرم آور باشد.

 پوست اطراف مقعد به شدت حساس بوده و هر عاملی میتواند در تحریک آن اثر داشته باشد. به طور مثال بیشتر افراد پس از دفع مدفوع دچار خارش می شوند که علت این امر حساسیت به مدفوع است.

اما این مشکل همیشه هم بی دلیل نیست و میتواند ناشی از عفونت و یا التهاب باشد. خارش میتواند شرایط غیر قابل تحملی را ایجاد کند. خاراندن پوست میتواند موجب سوزش یا درد مقعد شود.

علائم
علائم خارش مقعد 
تحریک و خارش پوست میتواند آزاردهنده باشد. اغلب افراد همراه با خارش علائم دیگری را نیز تجربه می کنند، که از جمله آنها میتوانیم به این موارد اشاره کنیم:

خون در مدفوع
خونریزی مقعدی
خارش آلت تناسلی
تغییر رنگ پوست اطراف مقعد
سوزش مقعد
تورم یا زخم شدن پوست
بثورات پوستی 
دلیل خارش مقعد چیست؟
خارش معمولاً مربوط به بیماری خوش خیم است و جای نگرانی ندارد، با این حال در صورتی که مدام به خارش دچار می شوید با به دنبال پیدا کردن علت آن باشید.

مهمترین علت های خارش مقعد عبارتند از :

بواسیر یا هموروئید
بواسیر
بیماری بواسیر یا هموروئید شایع ترین بیماری مقعدی است و متورم شدن یا گشاد شدن سیاهرگ های داخل یا خارج از مقعد گفته میشود. در اثر این بیماری زائده ای گوشتی از مقعد خارج میشود.

این بیماری در اثر وارد شدن فشار به مقعد بر اثر یبوست، زایمان و … ایجاد میشود. بواسیر میتواند درد، خارش، خونریزی و … ایجاد کند. سریع راه درمان بواسیر با لیزر است. لیزر میتواند برای همیشه شما را از شر این بیماری خلاص کند.

بیشتر بخوانید : بواسیر چیست؟علت، علائم و تشخیص هموروئید مقعد

شقاق یا فیشر 
شقاق به ایجاد یک ترک عمیق در مقعد گفته میشود. این زخم میتواند درد شدیدی را در مقعد ایجاد کند و سوزش و خارش نیز به همراه دارد. راه درمان این بیماری تغییر در رژیم غذایی و برطرف کردن یبوست است. اگر بیماری با این روش ها درمان نشد، باید از روشهای تهاجمی تری مثل جراحی یا لیزر درمانی کمک گرفته شود.

بیشتر بخوانید : بیماری شقاق مقعدی چیست؟ علت، علائم و درمان فیشر

رژیم غذایی 
مصرف فلفل و خارش مقعد
یکی از علت های شایع برای خارش مقعد تحریک پوست ناشی از غذاهایی است که میخوریم، به طور مثال  ادویه ، ترشی جات، سس تند، فلفل، چای، مرکبات و … از خوراکی هایی هستند که میتوانند باعث خارش شوند.

عفونت های قارچی
در برخی موارد عفونت های قارچی مقعد و مخمر واژن عامل خارش هستند. زیرا این عفونت ها می توانند از واژن به مقعد راه پیدا کند. عفونت های پوستی می توانند باعث  بثورات قرمز و خارش دار شوند.

برای جلوگیری از این عفونت می توانید مقعد خود را با آب گرم بشویید. مصرف پماد های ضد قارچ نیز می توانند به برطرف کردن این عفونت کمک کنند.

رطوبت 
رطوبت از علت های خارش مقعد
اصلی ترین علت خارش مقعد رطوبت است. خشک نکردن مقعد پس از رفتن به توالت، ترشح مایعات از مقعد، اسهال و بی اختیاری در کنترل مدفوع میتواند باعث رطوبت مقعد شده و زمینه را برای خارش و عفونت های قارچی فراهم کند. بیماران مبتلا به دیابت یا اچ آی وی باید توجه بیشتری به این موضوع داشته باشند. در ضمن شدت خارش با رطوبت رابطه ای مستقیم دارد.

زیاده روی در شستشو 
 برخی از افراد عادت دارند، بیش از حد پوست اطراف مقعد را می شویند، این کار میتواند پوست را تحریک کرده و خارش را تشدید کند. 

آنتی بیوتیک ها
مصرف طولانی مدت آنتی بیوتیک ها می تواند به عفونت  قارچی و تحریک مقعد منجر شود. این داروها باکتریهای مفید روده را از بین می برند و می توانند باعث تحریک و خارش بیشتر پوست شوند. برای جلوگیری از عوارض مصرف آنتی بیوتیک،  می توانید با قرار دادن ماست و مکمل‌ها حاوی ترکیبات پروبیوتیک در رژیم غذایی  باکتریهای مفید را جایگزین کنید.

پسوریازیس یا درماتیت تماسی
پسوریازیس یا درماتیت تماسی از بیماری های مزمن پوستی هستند که می توانند مستقیماً سلامت پوست در این موضع را تحت تاثیر قرار دهند. این بیماری ها با تحریک پوست، باعث خارش آن میشوند. برای درمان این بیماریها از پزشک متخصص کمک بگیرید.

انگل کرمک 
شایع ترین علت خارش مقعد در کودکان بعد از عدم رعایت بهداشت، ابتلا به انگل کرمک است. کرمک یک انگل پوستی است که تخم های ریز خود را در اطراف دریچه مقعدی میریزد و همین امر موجب خارش میشود. این بیماری بیشتر در کودکان مشاهده می شود اما بزرگسالان نیز ممکن است به این بیماری مبتلا شوند. 

اگر فکر می کنید، به انگل مبتلا هستید میتوانید شب قبل از خواب یک نوار چسب را بر روی پوست مقعد بزنید. اگر فردا بر روی آن تخم های ریز و سفید رنگ مشاهده کردید به کرمک مبتلا هستید. برای درمان با پزشک مشورت نمایید.

ادامه مطلب  خارش مقعد در این لینک

 • golnar jody
 • ۰
 • ۰

میکروب روده چیست ؟
در بدن هر فردی به ازاء یک سلول انسانی حدود 10 سلول میکروبی وجود دارد، که عمده آنها در روده زندگی می کنند. نقش این میکروب ها در روده کمک به هضم مواد غذایی است که مصرف می کنیم. ترکیبات این میکروب ها در روده هر انسانی متفاوت است و تاثیرات مستقیمی بر روی سلامت دارد، گفته می شود وجود این میکروب ها با خطر ابتلا به بیماری های نظیر بیماری التهابی روده، سرطان کولورکتال و حتی مرض چاقی به در ارتباط است. در حال حاضر بیشتر از 400 نوع میکروب مختلف در روده انسان شناسایی شده است که درصد کمی از آنها بیماری زا می باشند. با قرار گرفتن در وضعیت جسمانی و تغذیه و روحی نامناسب تعداد میکروب های بیماری زا افزایش می یابد.
رابطه ی بین میکروب روده و افسردگی
میکروب روده و افسردگیافسردگی بر اثر عدم تعادل سروتونین ایجاد می شود، سروتونین ماده ای شیمیایی مغز است و تاثیر مستقیم بر رفتار ها و احساسات ما دارد. اختلال در تولید این ماده موجب بروز افسردگی، بیماری های قلبی و عروقی، پوکی استخوان و سندروم روده تحریک پذیر می شود. عمده سروتونین موجود در بدن از طریق معده تولید می شود. از طرفی میکروب های روده بر روی انتقال دهنده های عصبی مثل سروتونین تاثیرگذار است در واقع می توان گفت در روده سه نوع سلول عصبی،ایمنی و EC وظیفه ترشح سروتونین را برعهده دارند که در بین آنها سلول EC تحت تاثیر باکتری های روده، سروتونین تولید می کند. در نتیجه افزایش و کاهش باکتری های روده با بروز افسردگی ارتباط مستقیمی دارد .
اصطلاح میکروبیوم روده به تریلیون ها باکتری و سایر میکروارگانیسم هایی که در روده ها زندگی می کنند اشاره می کند. اعتقاد بر این است که این میکروب وظیفه ای فراتر از هضم غذا داشته و می تواند در سیستم دفاع ایمنی بدن، تولید ویتامین ها، ترکیبات ضد التهابی و حتی مواد شیمیایی که بر مغز اثر می گذارند، تاثیرگذار باشد.(این تحقیقات بیشتر در مورد ارتباط” روده-مغز “در حیوانات انجام شده است.)

محققان دریافتند که میزان سطح دو گروه خاص از باکتری های روده به نام Coprococcus و Dialister در افرادی که افسردگی دارند، به طور مداوم کاهش می یابد. به همین ترتیب، افرادی که دارای سطح بالایی از باکتری Coprococcus و گروه دیگری از باکتری ها به نام Faecalibacterium هستند به طور معمول رتبه های بهتری برای کیفیت زندگی کسب کرده اند. در واقع می توان گفت هر دو نوع باکتری ذکر شده، فیبر غذایی را از بین می برند تا یک ترکیب ضد التهابی به نام butyrate را تولید کنند.

قش این میکروب ها در روده کمک به هضم مواد غذایی است که مصرف می کنیم. ترکیبات این میکروب ها در روده هر انسانی متفاوت است و تاثیرات مستقیمی بر روی سلامت دارد، گفته می شود وجود این میکروب ها با خطر ابتلا به بیماری های نظیر بیماری التهابی روده، سرطان کولورکتال و حتی مرض چاقی به در ارتباط است.

اما بر طبق نظر رئیس، استاد دانشگاه کوه لوان دانشگاه لووان، در بلژیک، هیچ کدام از این شواهد ثابت نمی کند که این باکتری به بروز افسردگی یا تشدید آن کمک می کنند.

دکتر Emeran Mayer ( استاد دانشگاه کالیفرنیا، دانشکده پزشکی لس آنجلس و نویسنده کتاب The Mind-Gut Connection ) اظهار داشت که یافته های جدید شواهدی از ارتباط بین روده و سلامت روحی در انسان ها را نشان می دهد. او در پاسخ به این سوال که آیا باکتری های روده می توانند منجر به افسردگی شوند ؟ گفت هیچ میکروب خاصی باعث افسردگی نمی شود. مایر ادامه داد این سوال مانند سوال مرغ و تخم مرغ است. یعنی “افراد مبتلا به افسردگی قطعا دارای رژیم های مختلف و عادت های متفاوتی نسبت به افراد بدون افسردگی هستند و این امر بر میزان میکروبیوم روده تاثیر می گذارد.” در واقع احتمال می رود این مشکل یک فرآیند دایره ای باشد یعنی در آن افراد افسرده می توانند تغییراتی را در ترکیب میکروب های روده خود را ایجاد کنند و این به نوبه خود “نشانه های افسردگی” را تقویت می کند. همچنین ادامه داد تحقیقات بیشتری لازم است تا ببینیم آیا چنین “چرخه ی بی رحمانه” وجود دارد؟ در حال حاضر، ” نمی توانیم ارتباطی دقیق بین باکتری های روده و افسردگی بیان کنیم.”

اما طی تحقیقات انجام شده مشخص گردیده ارتباطی مابین میکروب های روده و انواع بیماری ها از جمله بیماری های مرتبط با مغز، مانند زوال عقل، چاقی، بیماری های خود ایمنی مانند دیابت نوع 1 و آرتریت روماتوئید وجود دارد. اما میزان باکتری هایی که به بیماری های انسانی کمک می کنند مشخص نشده است. حتی اگر میکروارگانیسم های روده بر روی افسردگی اثر داشته باشند، ممکن است هر چیزی از جمله یک پروبیوتیک ساده، یک راه سریع برای آن ارائه دهد. هم میکروارگانیسم ها و هم افسردگی بیش از حد پیچیده هستند.

میکروب روده و سندروم خستگی مزمن
تحقیقات نشان داده میکروب روده و سندروم خستگی مزمن با یکدیگر در ارتباط هستند. منظور از خستگی مزمن، احساس خستگی شدید پس از انجام فعالیت، درد عضلات و مفاصل، دشواری در تفکر و مشکلات خواب است. باکتری های روده بر احساسات، نحوه واکنش سیستم ایمنی به محیط زیست و مقاومت در برابر بیماری ها تاثیر دارند. به علاوه بررسی نمونه مدفوع افراد سالم و افراد مبتلا به سندروم خستگی مزمن نشان داده، تعداد و نوع باکتری های روده در آنها متفاوت است. تحقیقات در این باره همچنان ادامه دارد.
فواید وجود میکروب ها در روده
فواید وجود میکروب معدهبرخی از مهمترین فواید باکتری های روده به این شرح است:
باکتری های روده، چاقی و دیابت
با توجه به مطالعات منتشر شده در مجله ملی آکادمی علوم، باکتری روده ای به نام A. muciniphila، باکتری های اصلی در لایه مخاطی مواد مغذی روده است و می تواند کلیدی برای توسعه درمان های جدید در برابر چاقی و اختلالات متابولیکی باشد. محققان دریافتند که A. muciniphila در موشهای چاق و موشهای مبتلا به دیابت نوع 2 کمتر از حد نرمال است، که نشان می دهد که باکتری ها در این دو شرایط مشترک نقش مهمی ایفا می کنند. هنگامی که محققان پروبیوتیک را به موش های در معرض خطر ابتلا به دیابت تزریق کردند، سطوح باکتری ها افزایش یافته و این باعث افزایش عملکرد غضروف روده می شود که منجر به کاهش میزان چربی، التهاب و مقاومت به انسولین خواهد شد.

ادامه مطلب را در سایت بیچشک بخوانید 

 • golnar jody
 • ۰
 • ۰

پوسته پوسته شدن و رسوب گذاری به طور خاص به دستگاه هایی که دارای ممبران اسمز معکوس هستند مربوط می شود.

پوسته پوسته شدن ممبرین

هنگامی که مولکول های آب در سراسر ممبران حرکت می کنند تا مواد معدنی محلول شروع به تخلیه شدن کند، برخی از آن مواد معدنی سرانجام از محلول خارج شده و پوسته ایجاد می کنند. این اتفاق اکثرا در ممبرین هایی که تخلیه غیر ارگانیک دارند اتفاق می افتد و باعث می شود زمانی که آب را می جوشانید، حلقه سفید رنگی را دور لوله مشاهده کنید.

رسوب ممبرین

رسوب گذاری تقریبا شبیه به پوسته پوسته شدن است، اما به جای تجمع مواد معدنی ، ارگان های موجود شروع به لغزش کردهُ به طرف ممبرین حرکت می کنند و غشاء را مانند رسوب می بندند.

ممبرین فیلتراسیون را چگونه باید شست؟

ممبران اولترافیلتراسیون یک فناوری یکپارچه بوده و نباید آن را از هم جدا کرد. برای شستشوی ممبران اولترافیلتراسیون هنگام راه اندازی، به سادگی هوا را از محلی که وارد می شود خارج کنید. ولی زمانی که سیستم اسمز معکوس را راه اندازی می کنید، آن را بشویید تا به اشباع مجدد کمک کند. در سیستم های تصفیه آب خانگی، دو یا سه مخزن آب را پر کرده و بگذارید قبل از استفاده کار کردن سیستم از داخل محفظه تخلیه عبور کنند.

منبع مقاله سایت خبری تدبیر

 • golnar jody